Mühendislik, Tasarım ve İmalat
image
image

200+ Makine

Hakkımızda

YUKON MAKİNE MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ

2002 yılında Kanada’da kurulmuş olup, 2012 yılında da demir çelik sektöründe yerli imalatı geliştirmek amacı ile Türkiye’de faaliyete geçmiştir.

Kurucusu Esat ULUSOY ODTÜ Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Ostim Sanayi Sitesinde Petrol Sondaj Takımlarının İmalatını yapan bir firmada mühendis olarak 3 yıl,sonrasında Tüpraş İzmit Rafinerisinde Proje Şefi olarak 5 yıl hizmet vermiştir.

İdeallerini gerçekleştirmek için Tüpraş’tan ayrılarak Kanada’ya gitmiş, Kanada ‘da Çelik Servis Merkezlerine Boy Kesme ve Dilme Hatları imal eden bir firmada Mühendislik Müdürü olarak 7,5 yıl çalışmıştır. Bir yandan firmadaki görevine devam ederken, diğer yandan 2003 yılında kendi firması olan YUKON MACHINERY & ENG. INC. ‘i kurarak kendi ideallerine hayat vermeye başlamıştır.

Her iş için bir Yukon Makine

Tasarımlarını artık kendi ülkesinde uygulamak, yerli imalat yapmak  ve piyasayı daha rahat takip etmek amacıyla Türkiye’ye gelmeyi planladığı dönemde, ERDEMİR Erenco firmasının bazı projeleri ile ilgili Proje Müdürlüğü teklifi almıştır. Bunun üzerine ERDEMİR Erenco firmasında çalışmaya başlamış, çalıştığı 6 yıllık süreçte ERDEMİR Erenco firmasında halen İSDEMİR Ersem Firması tarafından işletilen 4 adet 1mm-22mm arası Dilme ve Boy Kesme Hatlarının Proje Yönetimi-Tasarımı-İmalat Kontrolü-Saha Montajı ve Devreye alınması aşamalarını yeni oluşturduğu Proje Ekibiyle tamamlayarak hayata geçirmiştir.

Projelerin tamamlanması sonunda ERDEMİR Erenco firmasından ayrılarak YUKON MAKİNE MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ Türkiye firmasını 2012 yılında hayata geçirmiş, o güne dek Kanada üzerinden yaptığı çalışmalarını Avrupa ve Ortadoğu’nun merkezi olan ülkemizden yönetmeye başlamıştır. Halen Avrupa ve Türkiye’de başka firmalarca kullanılmayan teknolojik makineler üretmekte ve ARGE çalışmalarıyla Avrupa’dan çok daha uygun fiyata, daha kaliteli ve fonksiyonlu hatlar geliştirmektedir.

Tesis Adı Hattın Adı Devreye Alınış Tarihi
NURŞAH METAL/KDZ. EREĞLİ
5-20mm X 2050mm Hidrolik Leveller
2012
TAT METAL/ KDZ. EREĞLİ
5-20mm X 2050mm Boy Kesme Hattı
2012
KOYUNCU METAL/ GEBZE
2-8mm X 2050mm Boy Kesme Hattı
2012
TAT METAL/ KDZ. EREĞLİ
1.5-6mm X 2050mm Boy Kesme Hattı
2012
İLHAN BORU/ İSKENDERUN
2-8mm X 2050mm Boy Kesme Hattı
2013
TAT METAL/ KDZ. EREĞLİ
3-12.7mm X 2050mm Leveller
2013
TAT METAL/ KDZ. EREĞLİ
2-8mm X 2050mm Leveller
2013
ERSEM/İSDEMİR
6-10mm X 2050mm H. Leveller II. Kaset
2014
ERSEM/İSDEMİR
Plaka Markalama Sistemleri
2014
ERSEM/İSDEMİR
Çapak Ezici Ünite
2014

Demir Çelik Sektörüne Mühendislik ve Tasarım, Danışmanlık, Proje Yönetimi, İmalat ve Kontrol konularında 3 boyutlu tasarım programlarıyla partnerlerine Çözüm sunmaktadır. ERDEMİR dahil olmak üzere Türkiye’deki birçok Çelik Servis Merkezlerine ve Demir Çelik Sektörüne aşağıdaki hatları projelendirerek ve anahtar teslim olarak kurmuştur.

MİSYONUMUZ

Demir çelik sektörü ve çelik servis merkezleri konusundaki uzmanlığımızla, yaşam kalitesini yükselten ürün ve hizmetler sunmak ve toplumun ekonomik, sosyal gelişimini üst seviyelere taşımak.

VİZYONUMUZ

Dünya çapında tanınan, lider bir mühendislik,tasarım ve imalat firması olmak.

Değerlerimiz

  • Yenilikçi ve yaratıcı olmak,
  • Sürekli gelişimi desteklemek,
  • Müşterilerimizin memnuniyeti ve başarısı için çalışmak,
  • Kaliteli ürün ve hizmetlerimizle müşterimize değer yaratmak,
  • Müşterimizin sesini dinlemek,
  • Müşterilerimizle ekip, partner olarak çalışmak,
  • Müşterilerimizle açık ve dürüst ilişkiler kurmak,
  • Verdiğimiz sözü tutmak,
  • Adil rekabet etmek,
  • Çevreye sorumlu olmak.